Береговий джиговий спінінг: альтернатива у відсутності човна


Ловля джигом не обов'язково пов'язана з наявністю човна. У деяких ситуаціях доводиться обходитися без плавзасобів і шукати рибу, досліджуючи берегову лінію в пошуках вдалих місць. У таких випадках спінінг для берегового джигу стає оптимальним вибором, забезпечуючи можливість вловити рибу навіть без використання човна.


Відмінною особливістю берегового спінінгу для джига є його збільшена довжина порівняно з моделями для лодочного лову. Ці спінінги можуть мати довжину до 3,6 метра, мають швидку конструкцію та виготовляються з високомодульного графіту. Оснащені пропускними кільцями, вони призначені для роботи з плетеним шнуром, що зменшує тертя в кільцях і забезпечує дальні заброси, а також рівномірно розподіляє навантаження по всій довжині спінінгу.Досвідчені рибалки рекомендують наступні довжини вудильща:


Для спінінгової риболовлі з берега - від 2,7 до 3,5 метрів.

Для лову з човна - від 2,1 до 2,7 метрів.


Проте, є ще один важливий аспект для лову риби з берега. Ретельно проаналізуйте, наскільки зарослими є береги тих водойм, де ви зазвичай рибалите. Чим більше заростів, тим коротше має бути вудильще.


Стрій


Спінінги бувають повільними, швидкими і середніми за строєм. Найбільш ефективними вважаються швидкі "палиці", які дозволяють легко справлятися навіть новачкам. Якщо ви тільки починаєте освоювати мистецтво спінінгової риболовлі, зверніть увагу на вудильща такого типу. При придбанні спінінга важливо врахувати також тип риболовлі, місце риболовлі, вагу приманки та наявність або відсутність течії.


Швидкі спінінги ефективні лише для дальших і точних забросів, працюючи виключно з верхньою частиною.


Середні спінінги гнучкі на 2/3 своєї довжини, ідеальні для виважування середнього і великого розмірів риби. Повільні спінінги працюють по всій довжині і дозволяють витягнути навіть "трофейні екземпляри" риби вагою більше 13-15 кг.


Матеріал вудильща


Третім важливим критерієм є матеріал вудильща. Найпоширенішими варіантами є склопластик, вуглепластик та композит.


Склопластик відрізняється міцністю та гнучкістю, але має значну вагу.


Вуглепластик (карбн) є оптимальним вибором за показниками міцності, гнучкості та легкості, хоча й коштує дорожче за склопластик. Важливою особливістю вуглепластика є обережне використання в грозу через провідність матеріалу. Композитні вудильща поєднують в собі переваги скло- та вуглепластика.Відомий бренд FOX розробив і представив нові берегові спінінги серії FOX LONG RAGE, які є найкращим вибором, за оцінкою відомих спінінгістів, за технічними характеристиками та такою, як ціна-якість.


Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!