З 1 квітня розпочинається операція "Нерест"


Лінійне відділення в річковому порту Черкаси УМВС України в Черкаській області інформує громадян, що з 01.04.2013 по 10.06.2013 на території області буде проводиться оперативно–профілактична операція "Нерест".

З метою посилення державного нагляду (контролю) за станом охорони, використання і відтворення рибних та інших водних живих ресурсів під час весняно–літнього нерестового періоду 2013 року, працівниками ЛВ проводитимуться посилені заходи з контролю за ситуацією на водоймах області.

Розроблений план спільних дій по боротьбі з браконьєрством, який погоджений з Державною екологічною інспекцією та Черкасирибоохороною.

З 1 квітня по 10 червня 2013 року на водоймах області працюватимуть мобільні рейдові групи, робота яких спрямовуватиметься на недопущення фактів хижацького вилову риби, риболовлі в заборонених місцях, інших порушень правил рибальства, в тому числі незаконного придбання чи збуту об’єктів тваринного світу.

В період нересту забороняється промислове і любительське рибальство та пересування будь– яких плавзасобів на водних об’єктах, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів.

На час з 9 травня до закінчення оголошення нерестового періоду риби, плавання маломірних (малих) суден дозволяється лише в 20–метровій смузі в здовж суднового ходу на р. Дніпро. Причалювати до островів і берегів дозволяється тільки з боку, що безпосередньо межує з судновим ходом, за виключенням заказників та заповідників.

Вихід у плавання з 9 травня до закінчення оголошення нерестового періоду риби дозволяється тільки з баз стоянок маломірних (малих) суден: 001,002,003,005,055, "Нептун", Свидівоцький причал, яхт–клуб "Парус", а також з баз відпочинку та прокату прогулянкових маломірних суден.

Вихід у плавання дозволяється лише на зареєстрованих суднах, які мають бортові номери.

Забороняється під час нересту проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію та пісчано–ракушкової суміші.

Для рибалок–любителів будуть визначені місця та ділянки, де любительський лов ^де дозволений за умови, що ловити можна тільки з берега однією вудкою з одним гачком, та одним спінінгом з блешнею, виключно у світлу пору доби. Добова норма вилову – не більше трьох кілограм на одного рибалку.

За порушення правил вилову риби під час нересту передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Так, за вилов риби під час нерестового періоду дозволеними знаряддями лову у заборонених містах порушники притягуються до адміністративної відповідальності по статті 85 частина 3 КУпАП і підлягають штрафу від 34 до 170 гривень. Якщо ж лов відбувався забороненими знаряддями лову – сіткою, острогою, павуком, електроловом тощо, то за таке порушення передбачена

відповідальність по статті 85 частина 4 КУпАП, і за рішенням суду штраф становитиме від 340 до 680 гривень.

Виготовлення та збут заборонених знарядь добування об’єктів тваринного світу передбачено статтею 85–1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою відповідальність за рішенням суду від 153 до 357 гривень.

Придбання чи збут об’єктів тваринного чи рослинного світу тягне за собою відповідальність за статтею 88–1 КУпАП, і за рішенням суду винні підлягають штрафу від 51 до 255 гривень.

Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо це заподіяло істотну шкоду, тягне за собою кримінальну відповідальність за статтею 249 Кримінального Кодексу України у вигляді штрафу до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі дії, якщо вони спричинили масове знищення риби, або скоєні особою, раніше судимою за аналогічний злочин, караються штрафом від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той же строк з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Проведення вибухових робіт з порушенням правил охорони рибних запасів або диких водних тварин тягне за собою кримінальну відповідальність за статтею 250 Кримінального Кодексу України і карається штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

За кожну незаконно виловлену рибину відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 року нараховуються збитки в розмірі: амур білий – 255 гривень; білизна – 255 гривень; верховодка –17 гривень; карась сріблястий – 17 гривень; краснопірка –68 гривень; лин –119 гривень; лящ–170 гривень; плоскирка – 17 гривень; сазан –306 гривень; плітка – 85 гривень; товстолобик –255 гривень; сом – 425 гривень; судак – 510 гривень; щука – 340 гривень; раки – 25,5 гривень.


Джерело: СЗГ УМВС України в Черкаській області

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!